reklama

reklama

Autor Téma: Domény ElektronickeKnihy.cz a Elektronicke-Knihy.cz  (Přečteno 4269 krát)

Offline Andrle1

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Domény ElektronickeKnihy.cz a Elektronicke-Knihy.cz
« kdy: 08. 11. 2013, 09:45:34 »
Zdravím, před několika lety jsem si zaregistroval domény ElektronickeKnihy.cz a Elektronicke-Knihy.cz a chtěl jsem  vytvořit web s ebooky. Nakonec jsem to nezrealizoval. A vypadá to, že už se to nezmění ;-). Chtěl bych je asi prodat. Jakou mají podle Vás cenu?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Andrle1

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Domény ElektronickeKnihy.cz a Elektronicke-Knihy.cz
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2013, 09:48:14 »
Nenajde se tady nějaký fundovaný člověk, který by mi řekl, zda ty domény mají nějakou cenu nebo mi poradil co s nimi? Děkuji za reakci.

Offline McFly

• Profík
    • Zobrazit profil
    • Alza.cz podvod
« Odpověď #2 kdy: 11. 11. 2013, 09:57:05 »
Hoďte je na daukce.cz nebo domenove-aukce.cz/cz/ (subreg) a uvidíte - můj tip: pár tisíc kč by za ně mohlo být.

Myslím, že se jedná o pěkné domény.

Offline Milan Fakovaný

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2013, 15:38:37 »
Příliš dlouhé a příliš obecné. Myslím, že podstatně lepší by bylo mít doménu s krátkým a výstižným zázvem projektu, jako třeba Kosmas či dřív Vltava.  Nicméně souhlas, aukce je ideální řešení - pokud pro někoho tu hodnotu mají, tak to tam dá patřičným příhozem najevo.

Offline Andrle1

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. 11. 2013, 19:46:08 »
Díky za reakci. Je mi jasné, že aukce je jeden ze způsobů jak se jich zbavit. Otázkou je, kdo na ty aukce chodí. Jsou to přímý zájemci, kteří ty domény nějak smysluplně využijí nebo tam pár lidí skupuje za pár kaček zajímavé domény? Nerad bych skončil s tím, že je někdo vydraží za pár stovek.  To si je radši nechám. Mám je 7 let, tak to ještě pár  let vydrží ;-)

Ještě mne napadlo tam instalovat Joomlu, koupit tuhle šablonu [size=78%]http://demo.joomla-monster.com/198-jm-free-ebooks[/size] , naplnit to knihami, ke kterým již nejsou autorská práva a zkusit něco vydělat na AdSense. A časem se uvidí....

Reklama

• Stálý člen

Offline Andrle1

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 20. 11. 2013, 12:22:06 »
Máte někdo zkušenosti s aukcemi domén? Koukám na ten server daukce.cz a vidím tam 12 domén prodávaných v aukci, ostatní jsou rušené domény. Začíná se tam na 150 Kč (jinak to nejde, pokud jsem to správně pochopil) a u dvou domén z těch celkových dvanácti je příhoz na 160 Kč. Provize je 15% plus DPH. Nevím jestli je to nekvalitními doménami (oni tam někde píší, že zařadí jen kvalitní) nebo tam nejsou žádní kupci? Mám z toho pocit, že pokud bych je tam dal, tak skončím na stokoruně (případně stokorunách) a to si myslím, že ty domény by mohli mít větší cenu.

Offline Milan Fakovaný

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. 11. 2013, 10:05:26 »
To se stát může. Určitý problém je v tom, že prakticky každý majitel spekulativních domén (=pořízených popř. vlastněných za účelem prodeje) je přesvědčen o tom, že jeho domény mají o dost větší hodnotu, než kolik jsou ostatní (=trh) ochotni zaplatit.

Offline Andrle1

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. 11. 2013, 11:33:45 »
To co píšete je určitě pravda. Já na druhou stranu nejsem spekulant, na to mám ty domény dlouho (7 let). V době, kdy avizovali palmknihy.cz a ereading.cz, že se domlouvají s nakladateli a začnou prodávat elektronické knihy, jsem tuším na webtrhu hledal někoho, s kým bych se dal dohromady a vytvořili jsme společně fungující projekt. Bohužel se v té době výrazně řešilo DRM, a tak to nakonec vyšumělo do prázdna. Tak jsem se po dalších několika letech rozhodl, že bych je možná prodal. Nechci za ně statisíce, ale předpokládám, že by mohli mít pro někoho větší hodnotu, než stokoruny. Ty výše zmíněné aukce mi přijdou jako místo, kde se spíš právě ti spekulanti dostanou za pár korun k možná i zajímavým doménám.  Proto si nemyslím, že to je místo, kde by se ukázala nějaká reálná cena. Možná je to jen můj pocit a mýlím se.

reklama