Autor Téma: Oplatí se vůbec affil. pro někoho dělat?  (Přečteno 4626 krát)

Offline ramon007

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Oplatí se vůbec affil. pro někoho dělat?
« kdy: 03. 03. 2013, 23:20:30 »
Kterej affil Vám nejvíc sype? Podělte se o zkušenost, možná se rád zapojím a ostatní taky.

Anebo jsou affil. systémy ztrátou času?

Reklama

• Stálý člen

Offline slanecek

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
Re:Oplatí se vůbec affil. pro někoho dělat?
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2013, 00:26:37 »
Rozhodně jsou ztrátou času. Vykašli se na to a potrénuj skákání z mostů.

Offline Leon22

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2013, 17:19:35 »
Zkoušel jsem jich několik a všechny jsou jsou na nic. Možná za 50 -100 let Ti pošlou tágo. Ale hlavně většina je dělaná na cookies, které si uživatelé mažou. Takže jim přivedeš zákazníky a nic z toho nemáš.
:-)

Offline ramon007

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2013, 23:30:17 »
Zkoušel jsem jich několik a všechny jsou jsou na nic. Možná za 50 -100 let Ti pošlou tágo. Ale hlavně většina je dělaná na cookies, které si uživatelé mažou. Takže jim přivedeš zákazníky a nic z toho nemáš.
:-)

na tomhle je zřejmě kus pravdy, ď za názor :)

Offline Ladislav Kočvara

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. 03. 2013, 14:18:26 »
Zdravím,

negativní názory mohou být pouze od uživatelů, kteří vyzkoušeli jeden, popřípadě dva partnerské programy na svých webech, kam jim denně přijde do sto lidí a myslí si, že tím dokáží zbohatnout.

Affiliate je obrovská šance jak pro projekty, které potřebují reklamu, tak pro majitele a provozovatele webů, jak monetizovat své portfolio stránek.

Správným cílením affiliate programu na své weby publisher dokáže vydělat mnohem více, než na reklamě za prokliky. Musíte mít ale zajištěný traffic, zajímavý web, o který se někdo stará a schopného affiliate manažera z affiliate programu, který vám dokáže poradit, co na stránky umístit a řešit případné kolize.

Sám jsem vedl a vedu několik affilate programů pro klienty a můžu zde tvrdit, že provozovatelé projektů s affilate programy jsou ochotni platit až desítky tisíc korun funkčnímu affiliate partnerovi.

Přeji krásný zbytek dne.

LK

Reklama

• Stálý člen

Offline Ondra

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06. 03. 2013, 14:36:50 »
Také provozujeme několik affil. programů a našim partnerům odchází každý měsíc hezké peníze. Nelitujeme toho, protože platíme z obratu a nikoliv za umístění. Nemusíme řešit výkonost webů jednotlivých partnerů a chronicky cinklé statistiky. Prostě kdo vygeneruje tržbu dostane zaplaceno a tečka.

Ohledně cookies. Cookies jsou prostě nejsnazší cestou. Záleží hodně na solidnosti toho kdo affil program vede. Solidní obchodník přiřadí affil partnera k zákazníkovi při první objednávce a dál se nestará jestli si zákazník cookie vymazal či ne.

Samozřejmě cookies je možné nahradit. Velmi se nám osvědčily například slevové kódy. Partneři mají svůj slevový kód(id affilu), zákazník svou slevu a všichni jsou spokojení ať jsou cookies bloklé či ne...

Nicméně pořád je to o důvěře mezi provozovatelem affil programu a partnerem. Partner musí chápat, že provozovatel nemá žádnou motivaci ho okrádat. Prostě proto že se partner může naštvat (vyhodnotit affil jako nerentabilní) a přijdou o tržbu oba.

Offline ramon007

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 13. 03. 2013, 20:28:10 »
dík za názor, tohle znovu některým vžene vítr do plachet třeba jako mě:-) můžeš nám napsat do jakých affil. systému se můžeme u tebe zaregistrovat ondro.

Offline Ondra

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 13. 03. 2013, 21:31:15 »
Sorry, ale ne, Ramone. Forum je má zábava(rozcvička myšlení) a chci si ji udržet mimo mé živobytí. Nemám totiž zájem, aby někdo škodil mé firmě kvůli tomu, že jsem zde zveřejnil nějakou jeho slabinu.

Určitě najdeš nějakého poctivého partnera sám. Myslím, že to poznáš snadno už po měsíci, či dvou a samozřejmě hodně napoví strýček Google.

Ondra

Offline VIV NETworks

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 14. 03. 2013, 10:37:55 »
Zdravim,
kdyz Affiliate..... tak v nejvetsi verejne Affiliate siti CJ.com.
Treti mesic po sobe vyplatili inzerenti portalum v siti Commission Junction pres 2.500 000Kc. Seznam inzerentu zde http://www.vivnetworks.com/category/inzerenti-taxonomy/inzerenti
Vice na VIVNETworks.com
« Poslední změna: 14. 03. 2013, 10:40:04 od VIV NETworks »

Offline bluemoon

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 14. 03. 2013, 20:23:50 »
afiiliate se mozna nevyplati, ale ja to pojal trochu jinak.
Napsal jsem si svuj eshop s importy, exporty, fakturaci v pdf atd. a az pak premyslel o tom, co by v nem nem melo byt. Funkcne jsem prerostl dodavatele na a nejaky cookies jsem se vykaslal rovnou Domluvil jsem dodavatele primo a ze budu rovnou odesilat objednavky. Navic jsem to pak spojil se skladovym systemem a jsem ready bez vetsi prace.
Vydriduchum na heurece neplatim a presto mi to vydelava. Ne moc, ale je to zpestreni podnikani.
Dnes premyslim, jestli eshop neuvolnit pod OpenSource, uz jsem to slibil jednomu indovi, tak to snad napravim a system se zkvalitni.
V tomhle hodne zalezi i na lidech....
S lidma, kteri chteli abych francizoval jejich eshop jako nabizel jeden cesky eshop s brylemi nebo eshop, ktery nechtel objednat zbozi od smluvnho vyrobce nabytku pedrali jsem se rychle rozloucil.
Ja jsem jinak s affiliate spokojenej, urcite to stoji za vyzkouseni. Navic pokud si vybiram spolehlive dodavatele, kteri odpovidaji na maily a ruzne a nevykrucuji se, tak je to radost s nimi spolupracovat.

Offline Roman Sterly

• Nováček
  • *
  • Zajímám se o startupy, sociální sítě a internet.
    • Zobrazit profil
    • SportCentral
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2013, 15:19:06 »
Jaký affiliate byste doporučili pro oblast sportu? A má smysl snažit se monetizovat sportovní web s návštěvností kolem 70.000 / měsíc? Případně pomocí affiliate nabídnout něco sportovním zařízením, kterých máme okolo 6000?

Ještě dodám, že jde o web http://www.sportcentral.cz/
Zajímám se o startupy, sociální sítě a internet. Tvořím www.sportcentral.cz a a www.gmchelper.com.

Offline Martin Hudec

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2013, 15:39:04 »
Jaký affiliate byste doporučili pro oblast sportu? A má smysl snažit se monetizovat sportovní web s návštěvností kolem 70.000 / měsíc? Případně pomocí affiliate nabídnout něco sportovním zařízením, kterých máme okolo 6000?

No na takovy web se affil primo nabizi. problem ale asi bude v tom, ze neexistuje nejaka affil sit, ktera bby se dala vyuzit.
A co se domuvit primo s majiteli eshopu se sportovnim zbozim? Sportoviste mate asi pekne serazene podle katehorii (zimni stadiony, plavecaky,...) a lepsi "cileni" zakaznika si jde tezko predstavit: nejen, ze prohlizi stranku s tematem urciteho sportu, ale ten sport i provozuje! Na rozdil od webu jako sport.cz je aktivni sportovec, tudiz potencialni zakaznik...

Asi to bude drina na realizaci (ne pres affiliate sit, ale home made reseni), ale potencial je podle me obrovsky!

A co jineho nez e-shopy se sportovnimi potrebami? Co npr. stravovani (hospody atd.)? Sportovci musi nekde jist, nejlepe v okoli + treti polocasy atd. To je ale spise na reklamu nez na affil. A co treba hotely v okoli (v pripade turnaju a vicedennich akci?)? Jedu na vikendovy turnaj hazene do Ostravy, na vasem webu budu hledat detaily o sportovisti a vy mi ukazete kde v okoli (at to nemam daleko ke stadionu) se muzu ubytovat... To kdyby se zkombinovalo s nejakou "tymovou" (=skupinovou) slevou (npr. pokud by se v jednom hotelu ubytoval cely fotbalovy tym), tak by to podle me mohlo fungovat...
Říkám co si myslím a dělám to co říkám...

Offline Ondra

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 15. 03. 2013, 16:38:45 »
Martin má pravdu, Romane. Má to velký potenciál ve zpeněžení potřeb sportovců. A také má pravdu, že tak univerzální affil ne-existuje. Cokoliv bys nasadil by využilo jen malou část potenciálu a zbytek zabilo.

Ale nebál bych se toho! Můžeš to dělat postupně, začít třeba zavedením placených rozšířených záznamů, pak nasadit dočasně pár affilů podle druhů sportů atd cestou pokus/omyl/zlepšení. Není třeba si ukousnout příliš velký krajíc (vlastní e-shop) hned na začátku. Stačí jen mít identifikované potencionální zdroje příjmu(např. prodej sp. potřeb) a postupně vylepšovat jejich utilizaci.

Jinak v té Google mapce máš klasickou chybu neošetřené identické geolokace. Nelze do mapky poslat dva markery se stejnou lat/lng.
5ešení je naštěstí triviální. V DB máš geolokace přiřazené unikátní ID_GEO(číslo) a při generování JSON pro mapku pak používáš pole, kde jsou klíčem právě tato ID_GEO a hodnotami ID záznamu oddělená např středníkem+id typu markeru atd. Klíče pak ořízneš a pošleš do JSON.

To ID_GEO musí bejt pro každou unikátní dvojici lat/lng. Protože takovéto mohou mít různé textové popisy adresy. Jo a také ty ikonky to dělaj moc nepřehledné při zobrazení všeho.

Offline Krcmic.cz

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Krcmic.cz - copywriting a marketing obecně
« Odpověď #13 kdy: 15. 03. 2013, 19:00:26 »
dík za názor, tohle znovu některým vžene vítr do plachet třeba jako mě:-) můžeš nám napsat do jakých affil. systému se můžeme u tebe zaregistrovat ondro.

Ja bych spise doporucil se na Afill programy vykaslat a najit si jednoho inzerenta, kteremu budes privadet ovecky a on te bude platit za konverze. Neni to az tak slozite nastaveni z jeho strany. A pokud to mysli se svym byznysem vazne, tak ho par tisic navic nezabije. Navic se z toho da vytriskat o dost vice nez z klasickeho affilu, kde jsou natvrdo nastavene provize - zde mas moznost si vse ukecat :-).

Offline Martin Hudec

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 15. 03. 2013, 21:49:55 »

Ještě dodám, že jde o web http://www.sportcentral.cz/

Vas projekt ma pred sebou, IMHO, docela zajimavou budoucnost. Pokud mate zajem, rad se podelim o dalsich par napadu... Nevahejte mi napsat pres PM.

S pozdravem,
Martin
Říkám co si myslím a dělám to co říkám...