reklama

reklama

Autor Téma: Projekt "Nový hledač"  (Přečteno 264164 krát)

Petr Hejl

• Host
Projekt "Nový hledač"
« kdy: 13. 04. 2010, 10:27:47 »
Dobrý den,

mám projekt "Nový hledač",
na kterém jsem zatím pracoval 4 roky a
pro který hledám investora nebo investory.

Základ spočívá v tom, že jsem vymyslel nový princip hledání,
odlišný od stávajících hledačů (Google, Bing...).

WWW adresa, kde jsou základní informace o projektu, je:
http://lednice.org/projektnovyhledac

Pokud byste měli o projekt zájem, prosím,
odpovězte mi, kontakty jsou uvedeny níže.
Rád s Vámi o projektu podiskutuji.

Zdraví
Petr Hejl

---------

Ing. Petr Hejl
Ondrouškova 15, 63500 Brno
tel.: (+420) 608 374 535
email: phejl@lednice.org

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline McFly

• Profík
    • Zobrazit profil
    • Alza.cz podvod
Re: Projekt "Nový hledač"
« Odpověď #1 kdy: 14. 04. 2010, 16:54:16 »
Testoval jste svůj "převratný" systém třeba na spam, MFA a podobný odpad, který je problémem všech vyhledávačů? Věřím, že algoritmus každého vyhledávače prošel vývojem a nutnými změnami v důsledku postupného zaplavení Internetu tímto odpadem. Nějak nevěřím, že by někdo mohl vymyslet lepší algoritmus než mají giganti typu Google či Seznam....... Nač znovu objevovat kolo?  ;)

Martin

• Host
« Odpověď #2 kdy: 14. 04. 2010, 17:07:08 »
Vy ještě žijete, pane Hejle?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #3 kdy: 14. 04. 2010, 21:16:26 »
Testoval jste svůj "převratný" systém třeba na spam, MFA a podobný odpad, který je problémem všech vyhledávačů? Věřím, že algoritmus každého vyhledávače prošel vývojem a nutnými změnami v důsledku postupného zaplavení Internetu tímto odpadem. Nějak nevěřím, že by někdo mohl vymyslet lepší algoritmus než mají giganti typu Google či Seznam....... Nač znovu objevovat kolo?  ;)
Můj algoritmus je daleko odolnější proti SEO spammingu než stávající hledače, odhadem 10x.
Zkusím vysvětlit:
Stávající hledače hodnotí WWW stránky.
Já hodnotím tématicky spojené množiny komponent Webu (stránky, scripty, obrázky, audio, videa, dokumenty)... což je mnohem robustnější.
Udělat SEo spamming pro stránku je šunka.
Udělat SEO spamming pro takovou množinu není šunka.
A pokud se to povede, tak to už zpravidla není Black SEO ale Whiet SEO, tedy stránky s kvalitním obsahem.

Tkusím lehce

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #4 kdy: 14. 04. 2010, 21:17:39 »
Vy ještě žijete, pane Hejle?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ale docela jo.
A pořád hledám investory.
Mám 120 táců plus cca 100 táců přislíbených pokud do minihledače půjdu.
Nechcete se přidat?

Reklama

• Stálý člen

skeptik

• Host
« Odpověď #5 kdy: 14. 04. 2010, 21:21:11 »
To vám, pane Hejle, nestačila tato diskuze: http://www.lupa.cz/diskuse/1124/ ?
Nebo snad doufáte, že už se na tuto diskusi zapomnělo, a tak to zkoušíte znovu?

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #6 kdy: 14. 04. 2010, 21:23:16 »
Tak za prvé, já to sem znovu nedával, to udělala Lupa.
Zřejmě jim to téma připadalo nosné.
Nepochybuji o tom, že se zase najdou osvěčení šťouralové jako jste Vy.

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #7 kdy: 14. 04. 2010, 21:39:55 »
Nač znovu objevovat kolo?  ;)
Jé to je dobrý, díky za nahrávku na smeč.
Tady je, tedy ten smeč, specielně pro inteligentní jedince a jedničky:
Proč si asi tuhle otázku nepoložili bratři Wrightové?

skeptik

• Host
« Odpověď #8 kdy: 14. 04. 2010, 21:42:11 »
Je-li to pravda, pak se za to rýpnutí omlouvám. (A Lupě děkuji za možnost krásně si naběhnout.)

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #9 kdy: 14. 04. 2010, 21:54:54 »
Je-li to pravda, pak se za to rýpnutí omlouvám. (A Lupě děkuji za možnost krásně si naběhnout.)
Polepšený hříšník?
Tak se zkuste podívat o několik příspěvků nahoru.
Zkusím vysvětlit ještě tady.
Ten naprostý rozdíl mezi Googlem (apod.) a mnou je, že stávající hledače hodnotí WWW stránky, tedy v podstatě prvky, zatímco já hodnotím množiny.
Většina WWW stránek je si navzájem velmi podobná, co se týče velikosti, výskytu klíčových slov a pokud bereme domovské WWW stránky tak i co se týče počtu in i out odkazů. Rozdíly jsou minimální, rozlišovací prostor je velmi nahuštěn, často rozhoduje jeden výskyt klíčového slova, 1-2 linky nebo též náhoda (umístění klíčových slov).
Ani sebelepší hledač (a že Google je nějak kvalitní) s tím nic nenadělá, to je obecně dáno tím principem hodnocení WWW stránek.
Na rozdíl od toho já hodnotím tématicky spjaté množiny komponent Netu (stránky, scripty, obrázky - fotky, mapy..., audio, video, dokumenty...). To jsou zpravidla hodně veliké množiny, mezi kterými se dobře rozlišuje (co se týče velikosti, výskytu klíčových slov, in i out linků apod.). prostě já mám ten rozlišovací prostor pohodlně roztažen, takže můj algoritmus z toho principu funguje líp než stávající algoritmy hledání.
Teprve z pořadí takových množin odvozuji pořadí stránek, v nich obsažených.
Hezky se to dá ukázat na příkladu Ranku stránek, který je ve stávajících hledačích PageRank, SRank) statický (nezávisí na klíčových slovech), zatímco v mém algoritmu je dynamický (závisí na klíčových slovech v tématicky spjatých množinách), což je opět mnohem přesnější.
Už jste pochopil Skeptiku?
A doufám, že pochopili i méně skeptičtí čtenáři a hlavně investoři. :)

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #10 kdy: 15. 04. 2010, 08:07:29 »
  • [font=&quot]Jinak řečeno:
    Na jedná straně je hledající a hledané klíčové slovo, na druhé straně jemnožina všech informací na Netu ohledně tohoto klíčového slova. WWW stránky siz této množiny ukusují jen velmi malé kousky, řádově procento a méně.Jedna WWW stránka o Mikulově obsahuje řekněme 1 procento všech informací oMikulově na Netu, druhá 0.9 procenta, třetí 0.8 procenta. Rozdíly mezi WWW stránkamijsou minimální.
    Na rozdíl od toho si množiny komponent Netu ukusují z celkové informace oklíčovém slově mnohem větší části. Množina tématicky spjatých komponent Netu oMikulově může obsahovat 10 procent všech informací, druhá množina 9 procent,třetí množina 8 procent, dále to zpravidla hodně klesá. Rozdíly mezi množinamijsou velké.
    Rozdíly mezi množinami komponent Netu jsou mnohem větší, než mezi jednotlivýmiWWW stránkami. Dá se odhadnout, že můj rozlišovací prostor je 10x větší nežrozlišovací prostor Google (stávajících hledačů). Z tohoto principu je můjalgoritmus mnohem robustnější, pořadí WWW stránek, stanovené mým algoritmem, jekvalitnější.

[/font]

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #11 kdy: 15. 04. 2010, 08:10:35 »
Ještě sorry za chyby v předchozím příspěvku. Chyba, myslím, není na mé stranš, ale nové fórtum Lupy má ještě chybičky...

Martin

• Host
« Odpověď #12 kdy: 15. 04. 2010, 08:36:22 »
Ale pane Hejle, tohle jsme si nedomluvili! To budu muset svůj slib investice odvolat!

Vždy jste hovořil o "jiných objektech" a teď si najednou pouštíte hubu na špacír a málem prozdrazujete celé tajemství! To si teď "nový hledač" naprogramuje každý a naše investice půjde do kopru!!

Petr Hejl

• Host
« Odpověď #13 kdy: 15. 04. 2010, 08:44:15 »
Ale pane Hejle, tohle jsme si nedomluvili! To budu muset svůj slib investice odvolat!
Vždy jste hovořil o "jiných objektech" a teď si najednou pouštíte hubu na špacír a málem prozdrazujete celé tajemství! To si teď "nový hledač" naprogramuje každý a naše investice půjde do kopru!!
Nikoli Martine, tohle si můžu dovolit prozradit jako vysvětlení.
Pořád ještě nevíte, co jsou to ty tématicky spojené množiny komponent Netu, tedy jak se konstruují. Aby to zachycovalo kvantitu i kvalitu. Mně to trvalo vymyslet cca 4 roky...
PS:
Jejda, prosím mailněte mi, kolik jste zamýšlel invetovat. Já mám těch příslibů teďka asi za 100 tisíc a nevím, který z nich je od Vás.

Kryton

• Host
« Odpověď #14 kdy: 15. 04. 2010, 09:28:42 »
Hledač  ;D Někdo vytrvale používající tohle slovo pro vyhledávač musí bejt buď ouplně mimo, nebo přímo Josof Mužík, hledač pokladů  ;)

reklama